ATP kup – Španija ubedljiva protiv Japana, Argentina bolja od Hrvatske

Teniska reprezentacija Španije ubedljivo je savladala Japan sa 3:0 i plasirala se u četvrtfinale ATP kupa. U četvrtfinalu je i Argentina, koja je povela protiv Hrvatske sa nedostižnih 2:0 i u četvrtfinalu će igrati protiv Rusije. Rivali Španije i Srbije su dve najbolje drugoplasirane ekipe, Belgija i Kanada.

Prema očekivanjima, teniska selecija Španije ubedljivo je savladala Japan sa 3:0 i plasirala se u četvrtfinale ATP kupa kao prvoplasirana ekipa iz Grupe B.

Bautista-Agut bio je bolji od Soede u dva seta, kao i Rafael Nadal od Nišioke, dok je španski dubl Kareno-Busta/Nadal doneo i treći bod svojoj selekciji.

Španija je tako postala četvrta ekipa koja se plasirala među osam najboljih, a prethodno su to učinile Srbija, Rusija, Australija i Velika Britanija.

Svoje mesto među osam najboljih obezbedila je i Argentina, koja je povela protiv Hrvatske sa nedostižnih 2:0. Pelja je bio bolji od Čilića, Švarcman od Ćorića, pa će "gaučosi" u četvrtfinalu igrati protiv Rusije.

Španija će u četvrtfinalu igrati protiv Belgije, a Srbija protiv kanade, pošto su Francuska i Hrvatska očajnim rezultatima poslednjeg dana izgubile priliku da to učine.

U četvrtfinale su se, da podsetimo, plasirale šest ekipa pobednici grupa, kao i dve najbolje drugoplasirane selekcije.

ATP kup, treće kolo:

Grupa A:

Srbija – Čile 2:1

Lajović – Hari 2:0 (6:2, 7:6)
Đoković – Garin 2:0 (6:3, 6:3)
Ćaćić/Troicki – Hari/Tabilo 0:2 (3:6, 6:7)

Francuska – Južna Afrika 1:2

Simon – Haris 2:1 (2:6, 6:2, 6:2)
Per – Anderson 1:2 (6:2, 6:7, 6:7)
Mau/Rože-Vaslan – Klasen/Rolofs 0:2 (3:6, 4:6)

Tabela: Srbija 3, Južna Afrika 2, Francuska 1, Čile 0. 

Grupa B:

Španija – Japan 3:0

Bautista-Agut – Soeda 2:0 (6:2, 6:4)
Nadal – Nišioka 2:0 (7:6, 6:4)
Kareno-Busta/Nadal – Meklahlan/Soeda 2:1 (7:6, 4:6, 10:6)

Gruzija – Urugvaj 1:2

Metreveli – Ronkadeli 2:0 (6:2, 6:1)
Basilašvili – Kuevas 2:1 (6:4, 1:6, 6:4)
Bakši/Metreveli – Behar/Kuevas 0:2 (2:6, 2:6)

Španija 3, Japan 2, Urugvaj 1, Gruzija 0. 

Grupa E:

Austrija – Poljska 1:2

Novak – Zuk 1:2 (7:5, 6:7, 3:6)
Tim – Hurkač 1:2 (6:3, 4:6, 6:7)
Marah/Melcer – Hurkač/Kubot 2:1 (6:7, 6:3, 11:9)

Hrvatska – Argentina 0:3

Čilić – Pelja 0:2 (6:7, 3:6)
Ćorić – Švarcman 0:2 (2:6, 2:6)
Dodig/Mektić – Gonzales/Molteni 1:2 (6:3, 3:6, 2:10)

Argentina 2, Hrvatska 2, Austrija 1, Poljska 1.

Četvrtfinale:

Australija – Velika Britanija

Rusija – Argentina

Španija – Belgija

Srbija – Kanada

broj komentara 0 pošalji komentar