Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo – rezultati i tabele

Finiš kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Neke selekcije su već obezbedile plasman, dok je preostalima ostala borba u poslednja dva kola.

Raspored mečeva do kraja kvalifikacija i tabela:

Grupa A
14. 11.
Engleska - Crna Gora 7:0
Češka - Kosovo 2:1

17. 11.
Kosovo - Engleska 0:4
Bugarska - Češka 1:0

Tabela: Engleska 21, Češka 15, Kosovo 11, Bugarska 6, Crna Gora (+1) 3

Grupa B
14. 11.

Srbija - Luksemburg 3:2
Portugalija - Litvanija 6:0

17. 11.
Srbija - Ukrajina 2:2
Luksemburg - Portugalija 0:2

Tabela: Ukrajina 20, Portugalija 17, Srbija 14, Luksemburg 4, Litvanija (+1) 1

Grupa C
16. 11.
Severna Irska - Holandija 0:0
Nemačka - Belorusija 4:0

19. 11.
Holandija - Estonija 5:0
Nemačka - Severna Irska 6:1

Tabela: Nemačka 21, Holandija 19, Severna Irska 13, Belorusija 4, Estonija 1

Grupa D
15. 11.

Švajcarska - Gruzija 1:0
Danska - Giblartar 6:0

18. 11.
Republika Irska - Danska 1:1
Giblartar - Švajcarska 1:6

Tabela: Švajcarska 17, Danska 16, Republika Irska 13, Gruzija 8, Giblartar 0

Grupa E

16. 11.
Hrvatska - Slovačka 3:1
Azerbejdžan - Vels 0:2

19. 11.
Vels - Mađarska 2:0
Slovačka - Azerbejdžan 2:0

Tabela:
Hrvatska 17, Vels 14, Slovačka 13, Mađarska 12, Azerbejdžan 1

Grupa F
15. 11.

Norveška - Farska ostrva 4:0
Španija - Malta 7:0
Rumunija - Švedska 0:2

18. 11.
Švedska - Farska ostrva 3:0
Španija - Rumunija 5:0
Malta - Norveška 1:2

Tabela: Španija 26, Švedska 21, Norveška 17, Rumunija 14, Farska ostrva 3, Malta 3

Grupa G
16. 11.

Slovenija - Letonija 1:0
Izrael - Poljska 1:2
Austrija - Severna Makedonija 2:1

19. 11.
Poljska - Slovenija 3:2
Letonija - Austrija 1:0
Severna Makedonija - Izrael 1:0

Tabela: Poljska 25, Austrija 19, Slovenija 14, Severna Makedonija 14, Izrael 11, Letonija 3

Grupa H

14. 11.
Turska - Island 0:0
Francuska - Moldavija 2:1
Albanija - Andora 2:2

17. 11.
Moldavija - Island 1:2
Andora - Turska 0:2
Albanija - Francuska 0:2

Tabela: Francuska 25, Turska 23,  Island 19, Albanija 13, Andora 3, Moldavija 3

Grupa I
16. 11
.
Kipar - Škotska 1:2
San Marino - Kazahstan 1:3
Rusija - Belgija 1:4

19. 11.
Belgija - Kipar 6:1
San Marino - Rusija 0:5
Škotska - Kazahstan 3:1

Tabela: Belgija 30, Rusija 24, Škotska 15, Kipar 10,  Kazahstan 10, San Marino 0

Grupa J
15. 11.

Finska - Linhenštajn 3:0
Jermenija - Grčka 0:1
BiH - Italija 0:3

18. 11.
Linhenštajn - BiH 0:3
Italija - Jermenija 9:1
Grčka - Finska 2:1

Tabela: Italija 30, Finska 18, Grčka 14, BiH 13, Jermenija 10, Linhenštajn 2

broj komentara 0 pošalji komentar