Квалификације за Европско првенство – резултати и табеле

Финиш квалификација за Европско првенство. Неке селекције су већ обезбедиле пласман, док је преосталима остала борба у последња два кола.

Распоред мечева до краја квалификација и табела:

Група А
14. 11.
Енглеска - Црна Гора 7:0
Чешка - Косово 2:1

17. 11.
Косово - Енглеска 0:4
Бугарска - Чешка 1:0

Табела: Енглеска 21, Чешка 15, Косово 11, Бугарска 6, Црна Гора (+1) 3

Група Б
14. 11.

Србија - Луксембург 3:2
Португалија - Литванија 6:0

17. 11.
Србија - Украјина 2:2
Луксембург - Португалија 0:2

Табела: Украјина 20, Португалија 17, Србија 14, Луксембург 4, Литванија (+1) 1

Група Ц
16. 11.
Северна Ирска - Холандија 0:0
Немачка - Белорусија 4:0

19. 11.
Холандија - Естонија 5:0
Немачка - Северна Ирска 6:1

Табела: Немачка 21, Холандија 19, Северна Ирска 13, Белорусија 4, Естонија 1

Група Д
15. 11.

Швајцарска - Грузија 1:0
Данска - Гиблартар 6:0

18. 11.
Република Ирска - Данска 1:1
Гиблартар - Швајцарска 1:6

Табела: Швајцарска 17, Данска 16, Република Ирска 13, Грузија 8, Гиблартар 0

Група Е

16. 11.
Хрватска - Словачка 3:1
Азербејџан - Велс 0:2

19. 11.
Велс - Мађарска 2:0
Словачка - Азербејџан 2:0

Табела:
Хрватска 17, Велс 14, Словачка 13, Мађарска 12, Азербејџан 1

Група Ф
15. 11.

Норвешка - Фарска острва 4:0
Шпанија - Малта 7:0
Румунија - Шведска 0:2

18. 11.
Шведска - Фарска острва 3:0
Шпанија - Румунија 5:0
Малта - Норвешка 1:2

Табела: Шпанија 26, Шведска 21, Норвешка 17, Румунија 14, Фарска острва 3, Малта 3

Група Г
16. 11.

Словенија - Летонија 1:0
Израел - Пољска 1:2
Аустрија - Северна Македонија 2:1

19. 11.
Пољска - Словенија 3:2
Летонија - Аустрија 1:0
Северна Македонија - Израел 1:0

Табела: Пољска 25, Аустрија 19, Словенија 14, Северна Македонија 14, Израел 11, Летонија 3

Група Х

14. 11.
Турска - Исланд 0:0
Француска - Молдавија 2:1
Албанија - Андора 2:2

17. 11.
Молдавија - Исланд 1:2
Андора - Турска 0:2
Албанија - Француска 0:2

Табела: Француска 25, Турска 23,  Исланд 19, Албанија 13, Андора 3, Молдавија 3

Група И
16. 11
.
Кипар - Шкотска 1:2
Сан Марино - Казахстан 1:3
Русија - Белгија 1:4

19. 11.
Белгија - Кипар 6:1
Сан Марино - Русија 0:5
Шкотска - Казахстан 3:1

Табела: Белгија 30, Русија 24, Шкотска 15, Кипар 10,  Казахстан 10, Сан Марино 0

Група Ј
15. 11.

Финска - Линхенштајн 3:0
Јерменија - Грчка 0:1
БиХ - Италија 0:3

18. 11.
Линхенштајн - БиХ 0:3
Италија - Јерменија 9:1
Грчка - Финска 2:1

Табела: Италија 30, Финска 18, Грчка 14, БиХ 13, Јерменија 10, Линхенштајн 2

број коментара 0 Пошаљи коментар